Достапни линкови

Србин и Албанец во мисијата КФОР


Србин и Албанец во мисијата КФОР
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Командантот е српски Американец, а капетанот е косовски Американец. Работат заедно во одржувањето на мирот и градењето доверба на Косово во рамките на мисијата на КФОР. И двајцата се припадници на американската армија.

XS
SM
MD
LG