Достапни линкови

„Смрт на диктаторот“ - скандирање на протестите во градови во Иран


„Смрт на диктаторот“ - скандирање на протестите во градови во Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Во повеќе градови во Иран, граѓаните протестираат против економската криза и падот на домашната валута. Демонстрантите извикуваат слогани против власта и против религиозните лидери, меѓу кои: „Нашиот непријател е тука, не е Америка“.

Категории

XS
SM
MD
LG