Достапни линкови

Ноќните волци „запоседнаа“ територија во Словачка


Ноќните волци „запоседнаа“ територија во Словачка
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Про-руските „Ноќни волци“, односно нивната експозитура во Словачка, етаблира камп во близина на Братислава, до кој не дозволуваат пристап. Според некои официјални словачки претставници, овој камп е закана за националната безбедност.

XS
SM
MD
LG