Достапни линкови

Сомнително самоубиство на активистка на „Фемен“


Сомнително самоубиство на активистка на „Фемен“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Оксана Шачко, една од основачите на движењето Фемен, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Париз. Според Фемен, информацијата дека таа извршила самоубиство, е сомнителна. 31-но годишната Шачко, учествуваше на повеќе протести против кршењето на човековите права, а беше и апсена, па и тепана.

Категории

XS
SM
MD
LG