Достапни линкови

Протести во Лондон против посетата на Трамп


Протести во Лондон против посетата на Трамп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Илјадници луѓе протестираа денеска (13.07.2018) против 4-дневната посета на американскиот претседател Доналд Трамп на Велика Британија. Демонстрантите носеа и голем балон, гигантско бебе со ликот на Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG