Достапни линкови

Хрватска во финалето на Светскиот фудбалски куп


Хрватска во финалето на Светскиот фудбалски куп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Илјадници хрватски навивачи славеа во Загреб откако Хрватска ја победи Англија со 2:1 во полуфиналето на Светското фудбалско првенство. Со оваа победата Хрватска е 13-тиот тим во светот кој успева да се пласира во финалето на светските првенства. Хрватска ќе игра против Франција в недела во Москва.

Категории

XS
SM
MD
LG