Достапни линкови

Танцување за слобода во Иран


Танцување за слобода во Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Иранци и иранки постираат серија видеа како танцуваат во знак на солидарност со иранската тинејџерка која беше упасена од властите заради „непримерно однесување“. Таа, според властите, ги прекршила нормите со тоа што постира видеа на кои танцува.

Категории

XS
SM
MD
LG