Достапни линкови

Социјалните мрежи и говорот на омраза


Социјалните мрежи и говорот на омраза
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:09 0:00

Во време на социјални медиуми кога светот се претвори и буквално во едно големо село, изгледа дека токму она најниското и најдолното најмногу се продава и секако се купува. Навреди, изрази на омраза, повици на насилство, пцовки. Па, како да се спречи оваа појава, ако се знае до сè што може да доведе?

Категории

XS
SM
MD
LG