Достапни линкови

Во Мексико најмалку 19 луѓе загинале во експлозии во фабрика за пиротехника


Тултепек, Мексико

Најмалку 19 луѓе загинале, а 40 други биле ранети во неколку експлозии во илегална фабрика за производство на пиротехнички средства во мексиканскиот град Тултепек, северно од Мексико Сити. Меѓу загинатите биле и четворица полицајци и двајца полицајци кои учествувале во расчистувањето на местото по првата експлозија. Голем број жители на Тултепек заработуваат за живот правејќи и продавајќи средства за огномет.

XS
SM
MD
LG