Достапни линкови

Одложено судењето за смртта на Тамара


Фотографија од протестите на кои се бараше одговорност од екс-министерот за здравство Никола Тодоров во чиј мандат почина Тамара

Судењето за смртта на Тамара Димовска од Велес, која почина чекајќи операција во странство, е одложено за 17 септември, за двајца од вкупно 12 обвинети да ја подготват одбраната и да се запознаат со записниците.

Судијата Марин Станевски на обвинетите Маја Парнарџиева – Змејкова и Шабан Мемети на денешното рочиште им го достави обвинителниот предлог за тие да ја подготват одбраната.

XS
SM
MD
LG