Достапни линкови

Во Солун средба на лидерите на Грција, Србија, Бугарија и Романија


Фотографија од средбата на врвот на Грција, Бугарија, Романија и Србија, Варна, 03.10.2017.

Денеска во Солун ќе се одржи средба меѓу премиерите на Грција, Алексис Ципрас, на Бугарија, Бојко Борисов и на Романија Вјорика Данчила, како и претседателот на Србија Александар Вучиќ. Состанокот, како што е соопштено, во најголем дел ќе биде посветен на инфраструктурните проекти со цел меѓусебно поврзување на четирите земји и на целиот регион.

XS
SM
MD
LG