Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Дневнaта температура ќе се движи од 24 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.

XS
SM
MD
LG