Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со локален дожд


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне променливо со локален пороен дожд и грмежи. Дневната темепартура ќе се движи од 24 до 36 степени Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.

XS
SM
MD
LG