Достапни линкови

Во Собранието презентација на австриските ЕУ приоритети


Седница на собраниската Комисија за надворешна политика

На денешната седница на Комисијата за европски прашања на Собранието на Македонија ќе биде презеннтирана Програмата и приоритетите за работата на Австриското претседателството со Советот на ЕУ, во периодот јули-декември 2018 година. За претстојните програмски цели и приоритетина Австрија која деновиве го превзема претседателството со Советот на Унијата од својата претходничка Бугарија, обраќање ќе има амбасадорката на Република Австрија во Република Македонија Ренате Коблер.

XS
SM
MD
LG