Достапни линкови

Нов протест во Солун против Договорот за името


протест во Солун против Договорот за името

Околу 2 ипол илјади луѓе со извици „Македонија е грчка“ синоќа протестираа во Солун против Договорот за името. Протестот бил организиран од истите групи кои ги организираа демонстрациите во Солун и во Атина во почетокот на годинава. Демонстрантите фрлиле боја врз споменикот на Холокаустот и демолирале едно кафуле во градот.

XS
SM
MD
LG