Достапни линкови

Столтенберг - оптимист за Македонија во НАТО и ЕУ


Столтенберг - оптимист за Македонија во НАТО и ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во Луксембург пред почетокот на состанокот на шефовите на дипломатиите на ЕУ изрази оптимизам дека Македонија ќе биде поканета за влез во НАТО, но и дека ќе биде донесена одлука за започнување на пристапните преговори со ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG