Достапни линкови

Во Анкара уапсени членови на ИД кои планирале напад на денот на изборите


Полицијата во Анкара уапсила 14 лица под сомневање дека се членови на Исламска држава и дека подготвувале терористички напади за време на претседателските и парламентарните избори, закажани за во недела, објавија новинските агенции.

Според турските медиуми, уапсените биле откриени во неколку координирани полициски акции во становите на осомничените на повеќе различни локации во Анкара.

XS
SM
MD
LG