Достапни линкови

ЕУ: Грчката криза заврши


ЕУ: Грчката криза заврши
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Министрите за финансии на еврозоната на состанокот во Луксембург денеска постигнаа согласност околу планот со кој и се овозможува на Грција да излезе од 8 годишната програма за спас од финансиската криза.

Категории

XS
SM
MD
LG