Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за град. Кон крајот на денот ќе започне да дува засилен северозападен ветер. Максималната температура од 21 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG