Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено попладне. Максималната температура ќе се движи од од 19 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG