Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Попладне ќе има настабилност со локален пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе се движи од 21 до 33 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

XS
SM
MD
LG