Достапни линкови

Времето денеска: облачно и дождливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места се очекува да наврне и поголемо количество на воден талог. Максималната температура ќе се движи од 17 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

XS
SM
MD
LG