Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија претпалдне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Максималната температура ќе се движи од 19 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG