Достапни линкови

Трамп: Ќе ја денуклеаризираме Северна Кореја


Трамп: Ќе ја денуклеаризираме Северна Кореја
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп, во интервју за Гласот на Америка, веднаш по самитот со лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, изјави дека неговата остра реторика и цврстиот став, придонеле да се случи средбата и да започне процесот за денуклеаризација на Северна Кореја.

Категории

XS
SM
MD
LG