Достапни линкови

Могерини: договорот меѓу Скопје и Атина, важен за светот


Могерини: договорот меѓу Скопје и Атина, важен за светот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини, вчера ги извести пратениците на Европскиот парламент во Стразбур за договорот меѓу Македонија и Грција за спорот за името. Таа на пленарната седница изјави:

Категории

XS
SM
MD
LG