Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови, најпрвин на запад, ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи од 23 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

XS
SM
MD
LG