Достапни линкови

Блокади на патиштата во Србија поради цената на бензинот


Блокади на патиштата во Србија поради цената на бензинот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Во Србија и денеска возачите протестираа против високите акцизи и цените на горивата со 20-минутни блокади на сообраќајниците и патиштата. Блокади имаше во Белград, Нови Сад, на Ибарска магистрала, на патот за Зрењанин, кај Лазаревац, потоа во Крагуевац, Чачак, Краљево, Мали Зворник....

Категории

XS
SM
MD
LG