Достапни линкови

Нижни Новгород: Стадион има фудбалски клуб нема


Нижни Новгород: Стадион има фудбалски клуб нема
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Нижни Новгород е еден од градовите во Русија каде што ќе се играат натпревари од Светското првенство во фудбал, во Русија. Новиот стадион има капацитет од 45 илјади места, а во градот нема посериозен локален клуб, па жителите се прашуваат за што ќе служи во иднина.

Категории

XS
SM
MD
LG