Достапни линкови

Времето сончево и топло


Во Македонија времето ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната ќе биде од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура достигна до 15, а дневната до 31 степен.

XS
SM
MD
LG