Достапни линкови

Времето сончево, попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат кон крајот на денот, особено во источните делови. Минималната температура се движи од 10 до 19, а максималната ќе биде од 26 до 34 степени. УВ индексот ќе биде осум.

Во Скопје слично време со температура од 15 до 31 степен.

Според УХМР и во следните денови во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи со променлив интензитет.

XS
SM
MD
LG