Достапни линкови

Заедничка воена вежба на Русија и Србија во август


Во август ќе се одржи заедничка воена вежба на Руската Федерација и Србија, објави командантот на војските на Западната воена област генерал Андреј Картполов.

Тој во интервју за весникот „Краснаја звезда“ изјави дека оваа вежба, која според него, ќе се одржи во втората половина на август, ќе биде еден од најважните настани во меѓународната воена соработка на Русија со учество на вооружените сили на Србија.

XS
SM
MD
LG