Достапни линкови

Русија ги укина визите за време на Светскиот куп


Московскиот градоначалник Сергеј Собјанин на една од многубројните промоции на Светскиот куп во Русија

Русија од денеска воведува безвизен режим за сите странски државјани кои ќе дојдат да присуствуваат на фудбалскиот Мундијал.

Заинтересираните навивачи ќе можат да го користат првото на повеќекратен безвизен влез во Русија од 4 јуни до 25 јули кога ќе треба да ја напуштат земјата.

Светското првенство во Русија ќе се одржи во 11 градови на 12 стадиони од 14 јуни до 15 јули.

XS
SM
MD
LG