Достапни линкови

Времето сончево и многу топло


Времето денеска ќе биде сончево со температура од девет до 34 степени и УВ индекс осум. Попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Во Скопје претежно сончево со температира од 14 до 32 степена.

За време на викендот и во почетокот на наредната работна недела ќе се задржи топло, а нестабилност со пороен дожд и грмежи ќе има на повеќе места низ земјава.

XS
SM
MD
LG