Достапни линкови

Прес конференција на Владата на Македонија


Седница на Владата на Република Македонија

Премиерот Зоран Заев придружуван од министрите денеска ќе одржи прес конферениција на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од мандатот на оваа влада. Прес конференцијата, како што е најавено, ќе се одржи во дворот на Владата на Република Македонија, кај споменикот на ослободителите на градот Скопје.

XS
SM
MD
LG