Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните југоисточни планински делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Максималната температура ќе се движи од 22 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG