Достапни линкови

„Разубавување“ на руските градови пред Светскиот куп


„Разубавување“ на руските градови пред Светскиот куп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Во Русија, од 14-ти јуни до 15-ти јули ќе се игра Светското првенство во фудбал. Домаќините, за подготовки потрошија рекордни над 11 милијарди долари. За „разубавување“ на градовите каде што ќе се играат натпреварите, се трошат дополнителни милиони.

Категории

XS
SM
MD
LG