Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Максималната температура ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

XS
SM
MD
LG