Достапни линкови

Како Балканот да се одбрани од руската пропаганда?


Како Балканот да се одбрани од руската пропаганда?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Институтот „Конрад Аденауер“ предупредува дека ЕУ мора да дејствува против руското мешање во Западен Балкан со тоа што ќе преземе активни мерки, меѓу кои и инвестирање во медиумската сфера, која Москва ја користи за ширење анти-западна пропаганда

Категории

XS
SM
MD
LG