Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекува пообилни врнежи. Максималната температура ќе се движи од 15 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG