Достапни линкови

Нападот во Марсеј не бил терористички чин


илустрација

Вчерашниот напад во Марсеј кога маскирани луѓе отвориле оган од автоматски пушки „калашњиков“ и раниле едно лице, не бил терористички чин, јавуваат светските новински агенции, повикувајќи се извори во полицијата во тој француски град, Се наведува дека била нападната група млади луѓе во близина на културниот центар Бисерен и оти напаѓачите дошле со три автомобили. По нападот имало и престрелка со полицијата која го блокирала подрачјето.

XS
SM
MD
LG