Достапни линкови

Една опција за името, две опции за Македонија


Една опција за името, две опции за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Компромисот за името што договориле Заев и Ципрас за целосно решавање на повеќедеценискиот спор, е историска шанса за напредок на Македонија, но и на целиот регион кон ЕУ и НАТО. Тоа е ставот и на најмоќните лидери во Европа. Дали шансата ќе биде реализирана?

Категории

XS
SM
MD
LG