Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала обланост


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 17 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

XS
SM
MD
LG