Достапни линкови

Заев прифаќа ТВ дуел со Мицкоски


Премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија.

„Премиерот Зоран Заев е подготвен за ТВ дуел во секое време со Христијан Мицкоски, бидејќи основа на демократијата е отвореноста и подготвеноста да се соочиш со политичките опоненти“, изјавил Бошњаковски за МИА.

Мицкоски синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата го повика Заев да се соочат на телевизија и да дискутираат за преговорите за името.

XS
SM
MD
LG