Достапни линкови

Времето денеска: сончево, со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Попладне во југоисточните делови е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 15 до 27 стпени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG