Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Попладне, а особено во вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, на места поинтензивни. Максималната температура ќе се движи од 16 до 28 стпени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG