Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 17 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со темпертура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG