Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи од 14 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG