Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Максималната температура ќе се движи од 16 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG