Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повремен дожд, а локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе се движи од 15 до 26. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG