Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од сверен правец. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а се уште локално ќе има услови тие да бидат поинтензивни. Максималната температура ќе се движи од 17 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG